• Škola bola oslovená o propagáciu podujatia

• 1. Každým zakúpeným lístkom SPOLOČNE POMÁHAME, a to nasledovne:

Z vyzbieranej celkovej sumy pomôžeme až 10-tim rodinám. V každom meste, v ktorom bude podujatie, pomôžem jednej rodine.

Z  každého predaného lístka venujeme jedno euro ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú za pomoci neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL.

• Fašiangové popoludnie

• V nedeľu 11. 2. 2024 sa uskutočnilo Fašiangové popoludnie. Program, ktorý pripravili žiaci  pre svojich rodičov a priateľov školy, pod vedením učiteľov, mal obrovský úspech. Žiaci deviateho ročníka moderovali program vo fašiangových kostýmoch. Každá trieda sa predstavila so svojím programom, ktorý bol veľmi rozmanitý. Zamestnanci školy pripravili tombolu a bufet, kde nechýbali šišky - "pankušky". Z výťažku zo vstupného, tomboly, bufetu a z plesu zakúpime pre žiakov školy športové náradie.

• Dar žiakom školy

• Srdečne ďakujeme pánu starostovi, poslancom a všetkým účastníkom plesu za štedrý dar. Budeme Vás informovať, čo sme pre žiakov kúpili. Na plese boli prítomní aj zamestnanci ZŠ s MŠ Vikartovce.

• Fungovanie tiesňového volania 112

• Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade sa obracia na jednotlivé základné a stredné školy s odporúčaním medializácie informácií pri príležitosti „Európskeho dňa čísla tiesňového volania 112.

• Hviezdoslavov Kubín I. stupeň

•

Dňa 29.1. sa na I. stupni uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. V kategórii próza sa súťažiaci umiestnili nasledovne:

1. miesto Lívia Lajošová (2.A)

2. miesto Sára Anna  Švagerková (4.A)

V kategórii poézia sa najviac darilo týmto súťažiacim:

1. miesto Lucia Kubovová (3.A)

2. miesto Matúš Kester (2.A)

3. miesto Daniela Sitiariková (2.A)

Všetkým súťažiacim ďakujeme a víťazom držíme palce na obvodovom kole.

• Karneval I. stupeň

• Vo štvrtok 25.1.2024 mali deti prvého stupňa v škole karnevalové dopoludnie plné dobrej zábavy a hlavne kreatívnych masiek, v telocvični základnej školy. Táto akcia patrí k jedným z najočakávanejších podujatí v našej škole a deti sa na ňu veľmi tešia. Deti predviedli svoje masky v promenáde masiek, zasúťažili si v balónovom tanci a pochutnali si na skvelých fašiangových šiškách s lekvárom. Deti v pestrých maskách sa výborne zabávali a všetci  sme prežili jedno čarovné  dopoludnie plné radosti obohatené o krásne zážitky.

• Šaliansky Maťko

• V pondelok 15. januára sme si jednu hodinu čítania spestrili organizovaním školského kola súťaže v recitácii slovenských povestí - Šaliansky Maťko. Súťažilo osem žiakov. Po prednese zaujímavých povestí porota rozhodla, že v okresnom kole nás budú reprezentovať Lívia Lajošová z 2.A a Sára Anna Švagerková zo 4.A. Gratulujeme a držíme palce!

• Prevádzkový poriadok klziska

• Milí žiaci,

aby nedošlo k úrazom, každý deň,  v čase od 14 hod. - 15, 30 hod. bude klzisko vyhradené pre hokejové zápasy medzi žiakmi školy, v ostatnom čase bude klzisko vyhradené pre korčuliarov.

Veľa potešenia z korčulovania želá vedenie školy a obzvlášť pán školník.

• Hlasovanie za projekt v Tesco predajniach

• Kolektív zamestnancov školy v mene žiakov školy žiada o pomoc pri hlasovaní za projekt "Čaro bežkovania v prírode pod Tatrami".  Hlasovanie bude trvať od 15. januára do 11. februára 2024  v  Tesco predajniach na Teplickej ceste a vo Forume.

• Školská kvapka krvi

• Dňa 16. 1. 2024 od 8:00 do 10:00 hod. sa v Školskej jedálni pri ZŠ s MŠ Vikartovce uskutoční Školská kvapka krvi.

Ďakujeme srdečne, krv je nenahraditeľná a dá sa získať iba darovaním.

• Návšteva stacionára

• V utorok 19.12. si žiaci V.A spomenuli na našich starkých v dennom stacionári vo Vikartovciach a potešili ich spevom, vianočnými vinšmi  a vianočnými darčekmi.

• Vianočné a novoročné prianie

• Otvorte dvere vianočnému obdobiu plnému radosti, vpustite do nich nové príležitosti a zdolajte prekážky.

Veľa zdravia a úspechov v novom roku želá kolektív ZŠ s MŠ Vikartovce.