• Memoriál Štrbských hasičov

• V sobotu 27. mája 2023 sa konal 21. ročník Podtatranskej olympiády mladých hasičov, ktorého súčasťou bol 13. ročník súťaže mladých hasičov Memoriál Štrbských hasičov. Naše hasičky súťažili v požiarnom útoku s prekážkami (CTIF) a štafetovom behu na 400 metrov s prekážkami, kde sa umiestnili na prvom mieste.

• Volejbal Svit

• 18.05.2023 – Volejbalový mix vo Svite na Mierovej ulici. Za účasti piatich družstiev naša škola v ťažkej konkurencii obsadila pekne tretie miesto.

• Atletika

• Naša škola sa zúčastnila dňa 22.05.2023 okresného kola v atletike, ktoré sa konalo na Základnej škole s materskou školou v Poprade na ul. Jarnej. Dievčatá sa umiestnili celkovo na 8. mieste z 21 škôl a chlapci na 9. mieste z 22 škôl. Obe naše družstva ukázali, že dokážeme porážať aj veľké mestské školy a sme im viac ako vyrovnaným súperom.

Dievčatá

Štafeta 4x60 m – celkovo 22 družstiev

5. miesto – Švagerko, Kester, Barilla, Mašlonka

• Deň rodiny

• Milé deti, milí rodičia a priatelia školy,

dovoľte nám ešte raz sa poďakovať za aktívnu účasť na Dni rodiny. Vďaka zamestnancom školy a ich rodinným príslušníkom, členom Rady školy, rodičom školy, priateľom školy  sa nám podarilo získať peknú finančnú čiastku, ktorú sme rozdelili našim žiakom základnej školy a deťom MŠ. Tieto peniaze budú použité na aktivity v Škole v prírode, na výlety  a na rôzne iné aktivity pre žiakov školy.

Veľmi pekne ďakujeme p. Štefanovi Jakubčákovi za sponzorstvo.

Hlasujte na http://talentagent.sk/sutaz/292-pod-von za vybranú fotografiu z Dňa rodiny.

Tešíme sa na Vás na  budúci rok!

• Ukážky prvej pomoci – SZŠ Poprad

• Každý z nás sa môže ocitnúť v situácii, kedy môžeme niekomu pomôcť pri náhlom ohrození zdravia či dokonca mu zachrániť život, preto je dôležité, aby sme poznali základy poskytovania prvej pomoci. Názorné ukážky spolu s vysvetlením zásad poskytnutia prvej pomoci  nám  zaujímavým a  zážitkovým spôsobom prišli predviesť študentky Strednej zdravotníckej školy z Popradu, pod vedením PhDr. Takáčovej. Naši žiaci sa naučili ako správne resuscitovať, ošetriť krvácanie, popáleniny, zlomeniny a ako poskytnúť pomoc pri dusení.

• Hasičská súťaž v Batizovciach

• V nedeľu 21.5.2023 nás na 19. ročníku o putovné poháre obce Batizovce reprezentovali do 8 rokov dve družstvá chlapcov, ktorí sa umiestnili na 4. a 6. mieste. V súťaži dievčat nás reprezentovalo 5 družstiev s nasledovným umiestením: Vikartovce I - 3. miesto, Vikartovce II - 13. miesto, Vikartovce III - 12. miesto, Vikartovce IV- 6. miesto, a Vikartovce V - 8. miesto. Pochvala a blahoželanie patrí všetkým súťažiacim.

• Lesnícky deň

• Lesnícky deň bol plný vzdelávania a zábavy. Jeho cieľom bolo pripomenúť si nenahraditeľnosť a dôležitosť lesa pre naše zdravie. Žiaci si mohli pozrieť rôzne ukážky z oblasti lesníctva. Lesníci mali pre deti pripravených množstvo aktivít – napr. sadenie stromčekov, výroba ceruzky, spracovanie dreva alebo stanovištia, kde si precvičili svoje znalosti o lesných zvieratách a rastlinách. Svoje ukážky a aktivity mala pripravené aj horská služba a hasiči.

Z podujatia sme odchádzali s novými vedomosťami a pozitívnou energiou. Za svoju šikovnosť a vedomosti získali všetci žiaci odmenu, čo im urobilo veľkú radosť. Na záver vyslovujeme jedno veľké poďakovanie všetkým organizátorom.

• Deň rodiny 2023

• Opäť po roku vydarená akcia. Veríme, že ste si to všetci užili. Ďakujeme každému, kto nejakým spôsobom pomáhal!

• Deň matiek

• Žiaci ZŠ s MŠ Vikartovce si pripravili so svojimi pani učiteľkami k sviatku Dňa matiek krásne pozdravy a darčeky.

• Hasičská súťaž v Spišskom Bystrom

• Na hasičskej súťaži nás reprezentovalo päť družstiev dievčat. Pochvala patrí všetkým dievčatám, ktoré súťažili za DHZ Vikartovce. Krásne 1. miesto získalo družstvo najstarších dievčat Ema Šebestová, Nina Pavličková, Miriam Kesterová, Tatiana Zgeburová a Kristína Šebestová.